cherchez تصادف قانون معرفی مجازات راننده

cherchez: تصادف قانون معرفی مجازات راننده تصادفات وسیله نقلیه پلیس راهنمایی رانندگی

گت بلاگز فرهنگی هنری پشت پرده نامه سیدجواد هاشمی به جواد نکونام ، اجرای نجات جان یک اعدامی به وسیله محسن چاووشی در «فرمول یک»

علی ضیاء در «فرمول یک» با سیدجواد هاشمی راجع به نامه تندی که خطاب به جواد نکونام نوشته گفتگو کرد و یکی از کارهای خیر محسن چاووشی را رسانه‌ای کرد.

پشت پرده نامه سیدجواد هاشمی به جواد نکونام ، اجرای نجات جان یک اعدامی به وسیله محسن چاووشی در «فرمول یک»

به گزارش حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از روابط عمومی «فرمول یک»؛ سیدعلی ضیاء امروز سه شنبه 26 اردیبهشت در برنامه «فرمول یک» میزبان سیدجواد هاشمی بود.
هاشمی در این گفتگو راجع به رابطه خود با مردم و استفاده از رانت شهرت اظهار کرد: خیلی وقت ها در خیابان مردم مرا سید صدا می زنند. جالب است که نه اسم، نه فامیل بلکه مرا با این لقب صدا می کنند که برایم دوست داشتنی هست. بعضی وقت ها خلاف کرده ام و جریمه نشده ام، انگار از رانت بازیگر بودنم استفاده کرده ام! به افسر گفته ام آقا من کلی شهید شده است ام، او هم گفته مراقب باش و جریمه ام نکرده است! گاهی هم در صف بانک که قرار گرفته ام، طوری می ایستم که یکی مرا ببیند و بگوید آیا توی صف ایستاده ای؟!

عبارات مهم : برزیل

شاید چون شلوارک نمی پوشیدم جهت برزیل گزینش شدم!
وی در پاسخ به ضیاء راجع به حواشی سفر به برزیل توضیح داد: راجع به سفر به برزیل من تعهدی به سرمایه گذار داشتم که مجبور بودم به آن عمل کنم، من تهیه کننده صوری این برنامه بودم. سرمایه گذار مرا گزینش کرده بود شاید به خاطر اینکه من شلوارک نمی پوشیدم! البته آنجا کلا کسی شلوارک نمی پوشید مگر اینکه لب ساحل یا فوتبال می خواستیم برویم. ولی ما به علاقه تیم ملی رفته بودیم.
الهام چرخنده انسان قابل احترامی است
این بازیگر راجع به الهام چرخنده گفت: زن چرخنده همکار من در همین سفر برزیل بود که از آمدن منصرف شد. به دلایلی ارتباط ما قطع شد و او با تعدادی از فرزند های اکیپ مسئله داشت نه با من. راجع به ایشان از من پرسش شد که گفتم او انسان قابل احترامی هست. دین ما می گوید همه انسانها حرمت دارند، پیامبر (ص) به من یاد داده اگر روی من شکمبه گوسفند هم ریختند، باید به آدم ها احترام بگذارم. در مملکت ما تنها چیزی که خط قرمز مردم ما است دین ما است ولی معرفی دین به نسل دهه هشتادی ها باید با شکل پیغمبر گونه باشد.
ماجرای نامه تند به نکونام چه بود؟
هاشمی در پاسخ به دیگر پرسش ضیاء راجع به نامه تندی که به جواد نکونام نوشته بود و اینکه آیا این حرفها را شخصا به خودش نزده تصریح کرد: من یک انتقاد کردم. مسئله دیگر ما این است که انتقادپذیر نیستیم. من اول به او زنگ زدم و او گوشی را برنداشت. تلاش من بر این بود که یک اتفاق بد نیفتد. عده ای از آن ور دنیا آمده بودند و داشتند توهین می کردند. من جواد نکونام را به شدت دوست دارم او هم اسم من و یکی از بااخلاق ترین بازیکنان فوتبال و یک اسوه و اسطوره هست. بنابراین انتظار داشتم یک دفعه جا خالی نکند و باعث نشود آبروی ما پیش کسانی که ایرانی ها را نمی شناختند و در هتل به خاطر اینکه اسپانسر پول نداده بود و پاسپورت هایشان را نگه داشته بودند برود.
تیمی که کلود ماکلله در آن بود گفتند تو داری ما رو گروگان می گیری!
وی افزود: شاید اگر من آن لحظه آخر نبودم آنها به پروازشان نمی رسیدند و اگر نمی رسیدند دیگر پول بلیت ارزش را از کجا می آوردند!؟ مدیر آنها آمد و گفت شما دارید ما را گروگان می گیرید، کلود ماکلله آنجا بود و آدم های بزرگی آنجا بودند و عنوان خیلی پیچیده بود. شاید جواد این را نمی دانست. من فقط گفتم ای کاش تو بودی. آنها به من گفتند تو داری ما را گروگان می گیری و ما این عنوان را به تمام دنیا می گویم! من تنها کاری که کردم این بود که نمی گذاشتم خبرنگارها نزدیک آنها نشوند تا مصاحبه ای علیه ما نکنند. آبروی جواد و ما و کشور لطمه وارد می کرد.
هاشمی یادآور شد: راجع به پرسشها مالی من اصلا اطلاعی نداشتم، فقط به من زنگ زدند و گفتند بیا، ببین می توانی هتل را راضی کنی فعلا از پولش بگذرد. من هم رفتم با تمام وجود خواهش کردم. اگر اینها نمی رفتند یک فاجعه پیش آمد. اصلا شک نکن. دو تصویر از خودشان در همه دنیا منتشر می کردند که ما به کشور عزیزمان ایران آمدیم از ما پذیرایی نکردند و حتی فلانی نیامد با ما یک قهوه یا چایی در هتل بخورد. این شد که من گلایه کردم. شاید هم اشتباه کردم. ولی ای کاش ما از هم گلایه کنیم، با هم حرف بزنیم، به هم انتقاد کنیم و یاد بگیریم می شود نقد کرد و ناراحت نشد.
این هفته گزینش روحانی برتر با رای مخاطبان «فرمول یک»
در ادامه برنامه حجت الاسلام كميل نظافتی مهمان ضیاء شد. او با رأی مخاطبان به عنوان روحانی برتر گزینش شده است هست؛ همان روحانی که كليه اش را به كودك ٨ ساله داد و با فروش ماشين شخصی خرج درمان را داد و در امور خیریه فعالیت های بسیاری دارد و حتی به حیوانات کمک می کند.
هاشمی راجع به او گفت: آنهایی که در رستوران کیسه دستشان می گیرند و غذاهای مانده را جهت حیوانات می برند، قطعا به بهشت می روند. کارهای روحانیونی چون کمیل نظافتی که خود من هم به او رأی دادم باید گفته شود تا مردم یاد بگیرند.
نظافتی نیز راجع به زندگی خود بعد از اهدای کلیه اظهار کرد: بعد از این اتفاق من به نوعی رابطه بین خیرین و بیماران شدم و جراحی های متفاوت کلیه و مغز و استخوان و ریه جهت نیازمندان صورت گرفت. خوشبختانه مردم به ما اعتماد کرده اند و پای کار آمده اند و از این به بعد خبرهای خوبی خواهید شنید.
تحصیل در حوزه علمیه و رشته موسیقی!
او با بیان اینکه اکنون در کنار تحصیل در حوزه علمیه دانشجوی موسیقی هم هست، یادآور شد: کلیه دادن اتفاق مهمی نیست، ائمه ما علاوه بر جان و مال از آبرویشان هم می گذشتند و ما هم باید این چنین باشیم.
محسن نامی به من گفت 80 میلیون جهت شما جهت هر کار خیری می خواهی هزینه کن!
وی همچنین در بیان خاطره ای با اشاره به اینکه راجع به فرد مشهوری است و او اگر خبردار شود، خوشحال نمی شود، گفت: زمانی جهت یک محکوم به اعدام به شیراز رفته بودم، فراخوان دادم و مردم کمتر از 24 ساعت ۵۰ میلیون تومان فرستادند. جوانی به من زنگ زد و گفت من به شما 80 میلیون تومان می دهم به شرطی که شما را ببینم، گفتم من شیراز هستم. گفت من شیراز می آیم و می بینمت. هنگامی که آمد گفتم چقدر قیافه ات برایم آشناست؟! گفت اسمم محسن هست. گفتم فامیلی ات چیست؟ نگفت. گفتم کجا زندگی می کنی؟ نگفت. گفتم کد ملی ات را بگو من می خواهم صورت جلسه کنم. گفت ولش کن! گفتم اگر من رضایت نگیرم این 80 میلیون تومان باید برگشت داده شود. گفت خیالت راحت، اگر رضایت هم نگرفتی، در حساب خودت هم باشد هرجا خواستی هزینه کن! گفتم کثرالله امثالهم، خدا امثال شما را جهت من زیاد کند!
از روی تصویر کاور آهنگ، چاووشی را شناختم
نظافتی افزود: کار انجام و جلوی اعدام گرفته شد. ما هر شب چند تا پیامک تا اذان صبح جهت هم می فرستادیم. یک هفته اتفاقی تصویر کاور آهنگی را دیدم و او همان آدمی است که من دیده بودم. او محسن چاووشی بود و بعد از آن هم موزیک «گلدون» را خواند و او جان یک نفر دیگر را هم نجات داد.
«فرمول یک» شنبه تا چهارشنبه ها با اجرای سیدعلی ضیاء به تهیه کنندگی افشین حسین خانی ساعت 7 صبح روی آنتن می رود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برزیل | فرمول | میلیون | برنامه | برنامه فرمول یک | سیدعلی ضیا | سیدجواد هاشمی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog