cherchez تصادف قانون معرفی مجازات راننده

cherchez: تصادف قانون معرفی مجازات راننده تصادفات وسیله نقلیه پلیس راهنمایی رانندگی

گت بلاگز اقتصادی بی مهری به دامداران آخر می یابد؟ ، مشوق صادراتی لبنیات در سرازیری پرداخت

با گذشت یکسال از تصویب این مصوبه زمزمه‌های تخصیص مشوق صادراتی محصولات لبنی به گوش می‌رسد.

بی مهری به دامداران آخر می یابد؟ ، مشوق صادراتی لبنیات در سرازیری پرداخت

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت، چندی است که عنوان تخصیص داده شده است یارانه صادراتی به لبنیات و کارخانه های لبنی جهت زیاد کردن قدرت مسابقه آن ها در بازارهای صادراتی مطرح است که درنهایت سال گذشته با پیشنهاد دولت ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه جهت کارخانه های لبنی صادر کننده لبنیات تخصیص داده شده است یافت.
اما با گذشت یکسال از تصویب این مصوبه زمزمه های تخصیص این مشوق صادراتی به گوش می رسد.

عبارات مهم : لبنیات

حال با وجود آنکه صنایع لبنی طی سال های اخیر بی مهری های فراوانی به دامداران کردند انتظار می رود که با پرداخت مشوق صادراتی و زیاد کردن مسابقه در بازارهای نشانه کارخانه های لبنی از بار پرسشها دامداران بکاهند.
احمد مقدسی مدیر انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی ، با اشاره به آخرین اوضاع مشوق صادراتی محصولات لبنی اظهار داشت: ۱۰ درصد از کل مشوق صادراتی محصولات لبنی مربوط به سال ۹۵ به زودی در اختیار صادرکنندگان محصولات لبنی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: کارخانه های لبنی در پی عدم صادرات محصولات لبنی قیمت خرید شیر خام از دامداران را در دو مرحله ۹۶ و ۴۳ تومان کم کردن دادند که در صورت تخصیص مشوق صادراتی انتظار می رود که به تعهدات قبلی خود پایبند باشند.
مقدسی از زیاد کردن قیمت شیر خام خبر داد و گفت: با توجه به رونق صادرات محصولات لبنی و خروج مازاد تولید آینده نگری می شود که قیمت محصولات لبنی به قیمت مصوب شیر خام نزدیک شود.
رئیس انجمن صنفی گاوداران در پاسخ به این پرسش که احتمال توقف خرید توافقی شیر خام وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به مسابقه کارخانه های لبنی در بازارهای نشانه و به دنبال آن مازاد تولید شیر خام روی دست دامداران نمی ماند که نیازی به خرید توافقی شیر خام باشد.
***رقم مشوق صادراتی لبنیات چشمگیر نیست
محمدرضا گنجی مدیر عامل اتحادیه تعاونی های لبنی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی ، گفت: مجموع مشوق صادراتی محصولات لبنی سال گذشته جهت کارخانه های لبنی ۱۵۰ میلیارد تومان است و از آنجا که رقم چشمگیری نیست لذا نمی تواند تحول بنیادی در کارخانه ها ایجاد نماید.
وی با اشاره به اینکه تخصیص مشوق صادراتی ارتباطی با زیاد کردن قیمت شیر خام ندارد، افزود: زیاد کردن قیمت خرید شیر خام از دامدار تن ها در گرو عرضه و تقاضا بازار داخل است و تن ها با رونق صادرات دیگر شیر تولیدی دامداران روی دستشان نمی ماند که با این وجود بحران های موجود به حداقل خود خواهد رسید.
گنجی در پاسخ به این پرسش که امکان خرید شیر خام به قیمت مصوب از دامداران وجود دارد، گفت: جهت هیچ یک از کارخانه های لبنی خرید شیر خام با قیمت مصوب هزار و ۴۴۰ تومان صرفه اقتصادی ندارد و قیمت خرید شیر خام از دامداران باید در روند تولید و تفاهم با کارخانه ها زیاد کردن یابد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: لبنیات | صادرات | مسابقه | محصولات | کارخانه | اقتصادی | مشوق صادراتی | لبنیات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog